dodatki do domu

Kominek w domu to jeden z najskuteczniejszych metod na poprawę humoru, gdy nastała jesień a wieczory zaczynają być długie i zimne. Chcesz nanieść do swoich mieszkań gorącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Palenisko w domu to nie jedynie klimatyczny smaczek, ale przede wszystkimdodatkowe źródło ciepła. Pomimo, że kominki na ogół kojarzą się z domami jednorodzinnymi, montaż niektórych konstrukcji jest możliwe nawet w niewielkich pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na budowę kominka pokojowego, należałoby przede wszystkimzaplanować, czy będzie on spełniał wyłącznie rolę dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także nagrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując gorące powietrze kanałami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy znaleźć parametry mocy grzewczej kominka. W sytuacji gdy ma on być jednym z głównych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być duża.
Jeśli kominek w domu ma realizować jedynie rolę ozdobną, możemy wybrać strukturę z otwartym paleniskiem– typową i oczywiście tańszą w budowie. Kominki tego rodzaju, na ogół murowane, grzeją powietrze w swoim bezpośrednim otoczeniu. Uzysk ciepła wynosi ale raptem ok. 22%, bo większość ciepła uchodzi przez komin. Z powodów ekonomicznych jest to więc mniej wygodne rozwiązanie.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/