Energooszczędne oświetlenie

Energooszczędne oświetlenie

Zwykle rachunki za oświetlenie domu możemy zminimalizować na dwa sposoby. Korzystając z energooszczędnego oświetlenia, albo też siedząc po ciemku wówczas gdy światło nie jest nam niezbędne do życia. Gdy zdecydujemy się na wymianę zwykłych żarówek stu watowych na ich energooszczędne odpowiedniki, wówczas możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych rocznie.

Rachunki za oświetlenie domu można zmniejszyć na dwa sposoby: stosując energooszczędne oświetlenie oraz zapalając światło tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebne. Wymieniając zwykłe żarówek 100 W na energooszczędne świetlówki kompaktowe można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Zwykle nowoczesny dom energooszczędny to znaczna ilość pomieszczeń które są otwarte na dostępność światła. Dlatego też często rezygnuje się z zasłaniania okien i korzystania z oświetlenia dopóki nie opatuli naszego domu mrok.

Aktualnie oszczędzanie energii samo w sobie ma stać się prawem. Np. w Stanach Zjednoczonych obowiązuje prawo nakazujące wymianę wszystkich zwykłych żarówek na te energooszczędne. To samo prawo obowiązuje już od kilku lat w całej Unii Europejskiej.

Używając żarówek energooszczędnych oszczędzasz nawet złotówkę dziennie.