skrzynie i kufry

Zdołałoby się wydawać, iż ściany w sypialni nie wymagają dekorowania, skoro jesteśmy tam tylko idąc spać. Nic bardziej błędnego – w estetycznie urządzonym wnętrzu przytulniej się usypia!
Bez względu na to, które warianty wykończenia ścian w pokoju sypialnym bierzemy pod uwagę, w większości myślimy przede wszystkim o ścianie za łożem (za jego zagłówkiem). Dlaczego? Ponieważ zwykle dajemy łóżko w w takim punkcie, żeby wchodząc do pomieszczenia zobaczyć je całe, a co się z tym wiąże – tworzymy pokój tak, żeby dekoracje skupiały się dookoła niego – a wszystko było widoczne przez otwarte drzwi z korytarza.http://dekoracjawdomu.pl/ W jaki zatem sposób upiększyć ściany w sypialni?
Ściana w sypialni zamalowana farbą
Malowanie farbami to najprostszy a także najszybsza metoda na ich udekorowanie – o ile oczywiście malujemy całą powierzchnię jednolitym kolorem (bądź nawet każdą ze ściany różnym, lecz bez zmian w obszarze jednej płaszczyzny). Jakie odcienie lepiej selekcjonować do pokoju sypialnego? Jaskrawe i stonowane, które|jakie będą dobrze działać odpoczynkowi? Nie do końca – to, w jakim otoczeniu czujemy się odpowiednio, jest bowiem rzeczą indywidualną więc nie powinniśmy w tej materii ustępować uciskom. Jeśli cenicie wnętrza pastelowe – pomalujcie pokój sypialny pastelami, jeśli zawsze śniliście o czarnej ścianie za wyrkiem – też powinno się się tego trzymać. Jedynie w kwestii czerwonego koloru sugerowalibyśmy używanie go z dystansem – udowodniono, iż bycie w pokojach o czerwonych ścianach wzbudza agresję.